Vstupní investice je díky robotického svařování a velkosériové výroby na výrazně nižší úrovni než jiné kotle s obdobnými technickými parametry. Navíc díky probíhajícím kotlíkovým dotacím lze nyní 80 % nákladů na kotel pokrýt ze státní podpory.
Minimální investice do armatur a instalace je dosažena mimo jiné díky toho, že řídící jednotka obsahuje v základní výbavě velkou škálu funkcí (umí například ovládat i externí dopravník paliva). Předepsané armatury pro instalaci jsou uvedeny v Technických podkladech k instalacím kotlů firmy BENEKOV. Vhodné schéma zapojení pro řadu K je číslo 16.
Minimalizace času na obsluhu je dosaženo tím, že pro spalování biomasy je využíván rotační hořák, který se v průběhu provozu sám mechanicky čistí. Pravidelnou údržbu hořáku tak lze provádět jednou ročně po ukončení topné sezony. Čištění kotlového tělesa lze provádět jednou za 5 až 7 týdnů podle objemu spáleného paliva.
Kotle řady K jako jedny z mála ve svém segmentu umožňují spalovat i pelety s kůrou a jiné formy peletizované biomasy. To je velký rozdíl proti běžné prodávaným kotlům na pelety v ČR, které lze používat pouze s nejkvalitnějšími (a zároveň nejdražšími) peletami A+. Například u modelu K14 s běžnou roční spotřebou okolo 4 tun pelet tak lze proti běžným kotlům na trhu dosáhnout roční úspory na palivu 4 a více tisíc Kč.
Ke kotlům lze na přání zakoupit modul pro ovládání přes internet. Ten umožňuje na dálku upravit parametry na kotli a zároveň umí sledovat vybrané nastavené hodnoty v průběhu času.
Nejvíce žádaný model z celé řady, K14, je ideální pro pro vytápění menších rodinných domů se zateplením, o výměře do 200 m2 s tepelnými ztrátami mezi 10 až 14 kW. Minimální půdorysné rozměry a flexibilní napojení zásobníku paliva umožňují použití i v kotelnách s nedostatkem prostoru.
Kotle jsou dodávány přes síť odborných montážních a servisních firem. Více informací naleznete u jednotlivých montážně-servisních center.
Sdílet / hodnotit tento článek