REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Likvidace hub a plísní ve zdivu

Pro dřevo zabudované ve vlhkém zdivu představují největší nebezpečí škůdci z řad dřevokazných hub. Odbourávají buď celulózu a dřevo postupně hnědne a kostkovitě se rozpadá, nebo lignin – pak materiál naopak zesvětlí, změkne a drobí se. Typickým znakem výskytu dřevokazné houby a plísně je mycelium, vatovité pletivo vytvořené z buněčných vláken, které prorůstá dřevěnou hmotou, nebo ulpívá na jejím povrchu.
Zdroj: sanako.cz
Zdroj: sanako.cz

Mezi nejčastější houby patří dřevomorka domácí, která dokáže zničit celé trámové konstrukce, ale i látky a plátna obrazů, koniofora sklepní (sklepní plíseň), trámovka, čechratka aj. Jedním z nejnápadnějších projevů některých druhů hub je modrání dřeva: houby nepůsobí hnilobu, ale vybarví část buněk dřevěné hmoty. Další skupinou hub napadajících dřevo jsou plísně projevující se barevnými skvrnami a zatuchlým zápachem patrným zvláště při vstupu do napadené místnosti z venkovního prostoru.

SANAKO.cz, s.r.o.

logo
Chodská 1393/13
12000 Praha 2

telefon: +420 720 467 016
e-mail: info@sanako.cz

web: www.sanako.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: sanako.cz

Jaké houby a plísně se nejčastěji objevují ve stavbách a kde?

Houby a plísně ve dřevě, v krovech, ve sklepě, v podlahách... mohou být všude. Nejznámější hrozbou je dřevomorka domácí, ale víte jak vypadá třeba sklepní plíseň nebo snad houževnatec šupinatý? Čím jsou nebezpečné? V jakém prostředí se nejvíce šíří?

Zdroj: sanako.cz

Když útočí červotoč proužkovaný a červotoč umrlčí

Z pohledu přírody stavební dříví rovná se mrtvé dříví. A podobně jako jiný biologický nepotřebný materiál je přírodou likvidován, nebo lépe řečeno dále využíván. Příroda na to má mnoho pomocníků, kteří si rádi na mrtvém dřevu pochutnají, jsou to nejen houby a plísně, ale i dřevokazný hmyz. Zatímco v lese jde o proces…

Zdroj: sanako.cz

Poškození dřeva dřevokazným hmyzem

Živočišní škůdci poškozují dřevo především mechanicky. Vyhlodáváním spleti chodbiček, které ústí na povrch, se snižuje pevnost a nosnost konstrukcí, ničí se starožitnosti, nábytek.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

REKLAMA

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA