REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Použití ventilátorů v období zimy

Většina z vás si zřejmě používání stropních ventilátorů spojuje s letním obdobím, kdy příjemně ochlazují vzduch. Věděli jste ale, že při změně otáčení lopatek skvěle fungují i v zimě?
Zdroj: VENTILÁTORY.cz
Zdroj: VENTILÁTORY.cz

Co je to reverzní ventilátor?

Na trhu je k dostání celá řada stropních ventilátorů, které se liší nejen designem, ale také počtem lopatek, způsobem ovládání a funkcemi. Můžete se tedy rozhodnout, zda chcete výrobek, který budete ovládat dálkovým ovladačem nebo řetízkem. Na vašem uvážení je i to, zda zvolíte ventilátor se světlem nebo bez světla.

Jakmile ale narazíte na slovní spojení reverzní ventilátor, zbystřete. Jde totiž o funkci, kterou využijete především v zimě. Ventilátor tak můžete používat celoročně. Díky reverznímu chodu ušetříte peníze za vytápění. Tento model se postará o to, aby se teplý vzduch nedržel pouze u stropu, ale cirkuloval po celé místnosti. V pokoji tedy bude příjemná teplota vzduchu.

Jaký je rozdíl mezi zimním a letním chodem?

Zimní a letní chod se od sebe liší směrem otáčení lopatek ventilátoru. Na letní režim se lopatky otáčejí proti směru hodinových ručiček. Ventilátor tedy fouká vzduch směrem dolů a tím místnost příjemně ochlazuje.

Během zimního období se vyhřátý vzduch drží u stropu a chladný při zemi. Aby došlo k jejich promíchání, stačí ventilátor přepnout na zpětný chod. Lopatky se otáčí ve směru hodinových ručiček. Teplý vzduch se tlačí dolů a studený nahoru. Tím dochází k rovnoměrné distribuci tepla po celé místnosti. V pokoji je tedy stálá teplota, a to bez nepříjemného proudění vzduchu. Použitím reverzního ventilátoru v zimě můžete za vytápění ušetřit až 30 % oproti běžným nákladům.

Užijte si zimní období při příjemné pokojové teplotě.

VENTILÁTORY.cz

logo
Prodejna Praha
Věštínská 1611/19
153 00 Praha 16 - Radotín

telefon: 602 680 017
e-mail: info@ventilatory.cz

web: www.ventilatory.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA