Klient požadoval po týmu 4A architekti takové pracovní prostředí, kde by zaměstnanci profesně rostli, byli motivováni a neustále inspirováni novými podněty. Architektonický ateliér si celý projekt rozdělil na pixely (se kterými pracuje i společnost) a ty vzájemně propojil a vytvořil tak jednu velkou síť. Každý pixel obsahuje určitý nápad. Nápad navázaný na film, video či místo ve světě. Shluky pixelů pak vytvářejí prostředí s určitým charakterem, náladou (např. džungle, oceán, poušť atd.). Srdcem kanceláře je takzvaná HUB area – kreativní, hravý prostor, který propojuje všechny další části.
Zaměstnanci mohou například hrát počítačové hry ve zvlněném travnatém koutu (tzv. grassy knoll). Kolem HUBu se tyčí kanceláře nadřízených v jakýchsi „kompotových sklenicích“, prosklených místnostech. Vodítkem k návrhu interiérů těchto individuálních kanceláří byla slova, kterými jednotliví nadřízení charakterizovali prostředí, ve kterém chtějí pracovat. Vznikla tak třeba kancelář v britském koloniálním stylu.
Dalším pixelem (nápadem) je recepce připomínající filmový kotouč, z něhož se vine pásek filmu přecházející ve spirálovité schodiště. Dále pak PODS – neformální zasedací místnosti, kde najdeme starý karavan, kokosový ořech nebo dekadentní polstrovaný box. PODS jsou vybaveny ventilací, technologií pro zapojení počítačů a dalšími nezbytnostmi. Zároveň slouží i jako „phone boxes“, kam si mohou jít pracovníci vyřídit své soukromé hovory a odpočinout si. V prostorech open-space byl systém uspořádání pracovních stolů navržený tak, aby se daly vzájemně propojovat nebo naopak si mohl každý vyčlenit svůj vlastní pracovní prostor.
Sdílet / hodnotit tento článek