"Jednoznačně chceme pavilon převézt a vrátit do České republiky, rádi bychom na Moravu. Přestože je ve hře několik možností, existuje velká šance, že skončí u nás ve firmě," naznačil další osud pavilonu Martinec. Upozornil však, že zájem mají i soukromí investoři a naposledy se ozvalo také Brno.
Naopak varianta, že pavilon zůstane v Itálii, podle Martince padla. "Na začátku zájem byl, ale když jsme jasně řekli, že ho chceme odstěhovat zpět do České republiky, tak zájem opadl," doplnil.
Vizovická firma nyní jedná o tom, že by součástí stavby zůstaly současné expozice. Zvažuje rovněž, že by z pěti až šesti modulů v přízemí vytvořila školku. "Pokud by byl pavilon u nás, tak bychom ho upravili tak, aby žil dále. Protože když jsme viděli některé pavilony z minulých výstav, jak skončily, tak si říkáme, že je to velká škoda. U nás by byla jistota, že se o to budeme starat," doplnil Martinec.
Stavba českého pavilonu je unikátní tím, že jde v podstatě o montovaný objekt složený z 50 modulů. Ty do Itálie převezlo na 20 kamionů. Po skončení výstavy je lze opět rozmontovat, převézt jinam a využít na něco jiného. Na místě nezůstane nic. Zájem o tento typ přímo v Miláně projevilo hned několik zemí, například Slovensko, Vietnam či Estonsko. Vizovickou firmu oslovili také zástupci několika italských společností.
Sdílet / hodnotit tento článek