Na spádovou vrstvu lze využít Baumit Baumacol Preciso/Preciso Speed v tloušťce od 2 do 30 mm v jednom pracovním kroku nebo některý z potěrových betonů Baumit FlexBeton/FlexBeton Speed (minimální tloušťka 15 mm). Zbytková vlhkost spádové vrstvy před aplikací dalších materiálů by měla být maximálně 3,0 %. Na spádovou vrstvu se nanáší základní nátěr – Baumit SuperGrund nebo Baumit Grund. Základní nátěr musí vyzrát na nasákavých podkladech alespoň 60 minut (Baumit SuperGrund) nebo nejméně 15 minut (Baumit Grund), na slabě nasákavých minimálně 12 hodin.
Hydroizolační stěrka
Na vyzrálý základní nátěr nanášíme první vrstvu hydroizolační stěrky Baumit Baumacol Proof při spotřebě min. 0,75 kg/m2. Do zavadlé první vrstvy izolace umístíme systémové příslušenství, do rohů a koutů hydroizolační pásku (hydroizolační páska – vnitřní/vnější roh). Po vyzrání první vrstvy hydroizolační stěrky (zpravidla 2 hodiny) a umístění všech potřebných doplňků realizujeme vrstvu druhou, opět při spotřebě minimálně 0,75kg/m2. Celková spotřeba při dvou vrstvách by tak měla být cca 1,5 kg/m2 a celková tloušťka 1 mm.
Lepení dlažeb
Po cca 24hodinové technologické přestávce je možné lepit dlažby. V interiéru mohou být použity lepicí malty Baumit Baumacol ProPlus nebo Baumacol Basic. V případě lepení skleněných mozaik nebo jiných průsvitných obkladových prvků doporučujeme bílou lepicí maltu Baumit Baumacol FlexMarmor.
Spárování dlažeb
Po vyzrání lepicí malty (standardně minimálně 24 hodin, 3 hodiny u hmoty Speed) je možné zahájit spárování. Na plošné spárování je v systému určena cementová spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge, na tmelení pružných (dilatačních) spár používáme Baumit Baumacol Polyurethane/Silikon. Do pružných spár je nutné před tmelením vložit PE těsnicí provazec, který zajistí správnou a dlouhodobou funkci tmelu.
Veškeré podrobnosti (jako využití minimálních tlouštěk, zpracování apod.) pro jednotlivé materiály naleznete v technických listech a technologických předpisech na www.baumit.cz.
Sdílet / hodnotit tento článek