Existují však i jiné formy izolací. Jedním ze známých příkladů je hydroizolace. S čím souvisí? Pochopitelně se situací, kdy chcete zabránit tomu, aby se voda dostávala do konstrukce. To může být poměrně velký problém.
V čem je voda nebezpečná?
Jaké jsou důvody, proč byste i vy měli zabránit tomu, aby voda do interiéru pronikala? Je jich hned několik. Tím prvním je určitě vlhkost, která se u vás doma může tvořit. Nejenom, že mnohou vlhnout zdi, ale rázem je i samotný vzduch zcela jiný, než by měl být. Rizikem, které je s vlhkostí spojeno, jsou ale i plísně na zdech. Ty už mohou způsobovat mnohé zdravotní komplikace. Opomíjet nelze ani vliv na statiku, který může vzlínající či zatékající voda také mít. Zvláště, pokud začne mrznout a voda se začne v objektu rozpínat.
U novostaveb ani u rekonstrukcí nesmíme zapomínat na hydroizolaci střechy (krytina a pojistná hydroizolace), izolace spodní stavby (izolování stavby od zeminy povlakovou či fóliovou hydoizolací). Nutné je izolovat i terasy a balkóny a to i v případě těch zastřešených.
Vyplatí se oslovit profesionála
Co doporučíme? Pokud se rozhodnete realizovat vše svépomocí, najdete na současném trhu řadu materiálů, pomocí kterých lze celkem efektivně izolovat. Raději však doporučíme obrátit se na profesionála. Z jakého důvodu? Jelikož ten nejprve provede průzkum toho, jaká je vlastně u vás situace, a následně navrhne optimální řešení. To sám realizuje, díky čemuž si můžete být jisti i kvalitou celkově odvedené práce.
Sdílet / hodnotit tento článek