Jaký vybrat izolační materiál pro zateplení vašeho rodinného domu, půdy, chalupy či třeba garáže? Na trhu je jich celá řada a každý z nich má své pro a proti. Například polystyren patří mezi oblíbené materiály pro svou nízkou pořizovací cenu a nízkou hmotnost, díky které se s ním snadno manipuluje. Mezi jeho nevýhody však patří riziko nedokonalého pokrytí povrchu a krátká životnost, kdy se polystyren časem může začít drolit a zmenšovat objem.
PUR pěna téměř nedegraduje
Další izolací je minerální vata, která je oblíbenou izolací také pro své výborné akustické vlastnosti. Mezi její nevýhody patří vysoká objemová hmotnost, citlivost na vlhkost a také její nedostatek a stále se zvyšující ceny. Vhodnou alternativou k oběma izolacím je PUR pěna, které je dostatek a postupem let téměř nedegraduje.
„Klasická minerální vata za pět let sesedne zhruba o 30 % procent, PUR pěna za padesát let degraduje zhruba o 1 % a neztrácí nic ze své funkčnosti. Tepelná, vodní a zvuková izolace, kterou poskytuje, je de facto tak dlouhá, jaká je životnost stavby,“ vysvětluje Klára Mayerová, obchodní ředitel firmy Chytrá pěna, která se specializuje na zateplování stříkanou polyuretanovou pěnou.
Neláká škůdce a je šetrná k životnímu prostředí
Polyuretanová pěna na rozdíl od vaty totiž nemizí, nesesedá, neřídne a vydrží několik desítek let. Po nastříkání tvoří souvislou vrstvu bez tepelných mostů a nevyžaduje další náklady na dozateplení. Je vzduchotěsná a její aplikace je velmi rychlá, až 200 m2 denně. PUR pěna neplesniví a má nulovou potravinovou hodnotu pro hlodavce a další škůdce.
Chytrou polyuretanovou pěnu oceníte i v případě, že máte doma alergika, protože pěna vytváří čisté prostředí a zabraňuje vzniku alergenů. Pěna je ekologicky nezávadná a hodí se jak pro vnitřní, tak pro venkovní aplikaci od základů až po střechu vašeho domu.
Sdílet / hodnotit tento článek