REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Račte vstoupit. Vstupy a vchody jsou objekty velké letní fotosoutěže TZB-info a ESTAV.cz

Račte vstoupit – to je téma letní fotosoutěže portálů TZB-info a ESTAV.cz pro červenec a srpen 2019. Jejím tématem jsou vchody, vstupy, vstupní dveře, závětří či zápraží nebo předzahrádky rodinných a bytových domů či samotných bytů.
Zdroj: Fotolia.com - DavidPrado

Přihlašování do fotosoutěže skončilo. Hlasujte o nejlepší fotografii v samostatném článku!

Vstup do domu často prozradí, co můžeme očekávat uvnitř. Vstup nás naladí na určitou notu, vyvolá první dojem, který si neseme i do dalších částí domu.

Jak vás uvítají zásady feng shui

Každý vstup má být uklizený, průchodný, osvětlený, čistý. To je základ. Již zde máme možnost si o majiteli, udělat obrázek,“ říká konzultantka feng shui Radka Košíčková a pokračuje: „Velice příznivé je umístění závěsné lampy, či jiného osvětlení. Vhodné je i využití zeleně, ať je to úprava předzahrádky nebo rostlina v květináči. Věnec se sezónní výzdobou na dveřích ukazuje na péči o místo, kde se žije.“

Prvních 15 vteřin: Důležité při prodeji

Vstupní část do nemovitosti, ať již bytu či domu opravdu definuje náš první dojem. A ten je velice důležitý při prodeji, nabídce potenciálnímu zájemci. Své o tom ví Pavlína Vaňková Glacnerová, specialistka na home staging: „V duchu prvního dojmu se už nese celý zbytek návštěvy. V prvních patnácti vteřinách si návštěvník vytváří postoj, který pak pozitivně či negativně ovlivňuje hodnocení celé domácnosti. A zájemce o bydlení nepotřebuje vědět, jak bydlíte vy, potřebuje zjistit, jak by se bydlelo jemu samotnému.

Zeptali jsme se i na praktické rady: „Vstupní část do bytu vždy pozvedne kvalitní nová rohožka, nepoškozené dveře a pochopitelně i čistá chodba. Nová výmalba a dostatečné osvětlení této části udělají své. Odstraňte všechny osobní prvky jako boty, kočárky, samolepky z dveří, obrázky a plakáty ze zdí, a je-li to možné, požádejte o to i sousedy, kteří s vámi sdílí stejnou chodbu.

Zdroj: Fotolia.com - Stock PKZdroj: Fotolia.com - Stock PK

U rodinných domů je situace o trochu složitější, a na dobrém prvním dojmu si musíme dát více záležet. „V každém případě si pořiďte nový nátěr dveří, rohožku a schránku. Skvělou službu vám udělají závěsné květináče, truhlíky a veliký květináč plný barevných květin u vstupních dveří. Schovejte popelnice a umyjte chodníčky a příjezdovou cestu. Zvažte výměnu či opravu osvětlení,“ dodává Pavlína Vaňková Glacnerová. Není náhodou, že se s výše řečenými tezemi feng shui v mnohém shoduje.

Zdroj: Fotolia.com - Dariusz JarzabekZdroj: Fotolia.com - Dariusz Jarzabek

Podceňovaný prostor

Všechna předchozí tvrzení nám mohou znít samozřejmě, přesto je v českých domácnostech vstupní část podceňovaná, hlavně to, co se skrývá ihned za dveřmi. Hlavní problémy českých interiérů zmiňuje interiérová designérka Iva Bastlová: „Většina lidí si řekne „to je jen předsíň“ a podle toho to často také vypadá. Místo uvítacího dojmu nacházíme skladiště. Vídám tři nejčastější chyby: Nedostatek úložných prostor – oblečení, obuv a doplňky není kam uložit, a tak se válí všude možně, druhým je příliš malý prostor – při projekci celého interiéru se vstupní části věnuje opravdové minimum, a tak se z předsíně stává úzká chodbička. Loučení s návštěvou nebo příprava kočárku je pak značně problematická. Třetím nešvarem je neřešení vzhledu – řada lidí vstupní část podceňuje do té míry, že neřeší barevnost, styl ani celkový vizuál. Tento interiér je pak neosobní a nevzhledný a nové kuchyni či obývacímu pokoji to udělá negativní úvod.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR

Chcete kameru na rodinném domě? Co na to GDPR

Instalace kamery, říkejme tomu raději kamerový systém, na rodinném domě je poměrně jednoduchá, protože dnešní technologie umožňují bezpečný přenos dat i bez složité instalace rozvodů systému. Navíc díky stále rostoucím společenským hrozbám, se řada lidí rozhoduje, jak co nejbezpečněji zajistit svůj majetek a ochránit…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA