Zabraňují přehřívání interiéru, stíní na povel a ještě ke všemu vypadají elegantně. To jsou tři základní charakteristiky, které o screenových clonách určitě víte. Tohle jste možná netušili…
- (Ne)průhlednost: Screenové rolety jsou neprůhledné, avšak jen jedním směrem. Zevnitř ven vidíte bez omezení vše, co se venku děje.
- Zatemnění: Mít v pokoji tmu kdykoliv si vzpomenete? Výrobce screenových rolet BUILDING Shutters má ve svém sortimentu i zcela zatemňovací látku.
- Barvy: Slaďte rolety s barvou fasády. Výrobci, kteří mají vlastní práškovou lakovnu, vám obvykle nabídnou jakýkoliv odstín ze vzorníku RAL – tedy máte na výběr ze 213 odstínů. Vybrat jen jeden bude pořádná fuška.
- Domů i ven: Screenové rolety nemusíte mít jen za okny a ve dveřích domu. Máte zimní zahradu? Pergolu? Nebo na zahradě altánek? S tímto typem venkovního stínění se schováte před sluníčkem i kdekoliv venku.
- Síla a odolnost: Vydrží screenové clony vítr nebo déšť? Ano, vydrží! Tkanina je dostatečně odolná i vůči pořádnému větru. Síťovina pevně drží na svém místě.
- Síťovina: Výrobce BUILDING Shutters vyrábí látku ze skelného vlákna potaženého PVC vrstvou. Díky těmto materiálům zůstává vzhled clon i po letech stále stejný, i když na ně dennodenně svítí sluníčko či prší.
- Instalace: Nevadí, že už máte vyměněná okna a novou fasádu. Screenové rolety nainstalujete je i tam, kde už nechcete dělat větší stavební úpravy.
Kolik z těchto sedmi bodů jste znali? A které vás překvapilo?
Sdílet / hodnotit tento článek