REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tichá kanalizace zpříjemní i váš domov

Uši každého z nás si stále musí zvykat na více a více hluku. Takzvaný akustický smog na nás útočí z mnoha stran, proto je žádoucí ho omezovat všude tam, kde to jen jde. Jedním z příkladů, kde můžeme zátěž hlukem snížit na minimum je u zvuků, které pocházejí z kanalizace. Díky použití nově vyvinutých trubek a tvarovek lze tyto zvuky zcela izolovat, takže absolutně neruší.

Ticho se cení

Jak se stále častěji ukazuje, ticho začíná být ceněnou „komoditou“, které je třeba si začít vážit. Hluk z komunikací, z bytů, či z průmyslových provozů může být velmi obtěžující a neustále zatěžuje náš sluch, což následně nesvědčí ani psychice. Do budoucna proto můžeme čekat, že výrazně vzroste poptávka po systémech, které dokáží hluk odizolovat a vytěsnit jej. Také zvuk, který můžeme slyšet například v bytových domech po spláchnutí toalety, není nijak příjemný a v některých případech, především při nevhodném umístění odpadního potrubí, může velmi rušit. Hluk z kanalizace se šíří jak vzduchem, tak hmotou, což jej ještě znásobuje. Jistě si každý dovede představit, že jsou místa, kde je takový hluk dost dobře nepřípustný. Například v drahém hotelu, kde jsme si zaplatili za kvalitní pokoj, bude zvuk protékající odpadní vody v kanalizaci asi těžko akceptovatelný. Stejně tak například v nemocnicích, či v bytových domech, které se honosí vysokou kvalitou bydlení. Jak však situaci řešit, když odpadní potrubí nelze umístit tak, aby nebylo používání hygienických zařízení slyšitelné?

Trubky, které perfektně izolují

Hlučnost používání vnitřní kanalizace můžeme ovlivnit několika faktory. Patří mezi ně konkrétní provedení a instalace kanalizace, ale také materiál, ze kterého je potrubí vyrobené. Na trhu dnes můžeme najít trubky, které hluk protékající odpadní vody dostatečně izolují díky použitým technologiím a materiálům. Jde o trubky vyrobené na bázi molekulárních modifikací polypropylenu, původní materiály jako například litina, nebo kamenina se již prakticky pro vnitřní instalace nepoužívají. Příkladem takové trubky je systém Wavin SiTech, který nabízí jak odhlučněná polypropylenová potrubí, tak tvarovky pro systémy vnitřní kanalizace. Jde o třívrstvé potrubí, jehož vnější vrstva je mimořádně odolná proti poškození. Prostřední vrstva pak poskytuje skvělé zvukově izolační vlastnosti. Vnitřní vrstva je dostatečně odolná proti kyselosti odpadních vod a také proti vysokým teplotám. Potrubí si ale poradí nejenom s vysokými teplotami, je odolné chemicky a mechanicky, proti korozi, navíc se může pochlubit nízkou hmotností. Jeho montáž je velmi snadná. Potrubí je dodáváno v dimenzích 32 – 160 mm a je plně kompatibilní se standardním systémem HT pro vnitřní gravitační kanalizaci.

Ticho potvrzené výzkumy

Potrubí bylo podrobeno náročným testů v proslulém Fraunhofer institutu, tvůrci algoritmu pro oblíbený hudební formát MP3, a z těchto testů vyšlo s čistým štítem, jako jedno z nejlepších svého druhu v oblasti tlumení hluku. A v neposlední řadě je třeba zmínit příznivé pořizovací ceny tohoto řešení, které by tak tichou kanalizaci mohlo přivést i do běžných bytových domů, kde se s hlukem kanalizace potýkají asi nejvíce.

Wavin Czechia s.r.o.

logo
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

telefon: 596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail: info@wavin.cz

web: www.wavin.com/cs-cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na větrání? O větrání a rekuperaci s odborníkem z UCEEB v ČEZ akademii

Daniel Adamovský z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT je hostem dalšího dílu ČEZ Akademie a vysvětluje, že pro dosažení kvalitního vnitřního prostředí se nedá spoléhat na pokojové rostliny, zda se ušetří rekuperací energie a proč se kvalita vzduchu posuzuje podle koncentrace CO 2 .…

Technická místnost, ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, matteogirelli

K výměně stále zbývá až 150 tisíc kotlů, firmy čekají nápor po létě

Výměny nevyhovujících kotlů v českých domácnostech zatím váznou. V Česku je podle odhadů stále až 150.000 neekologických kotlů, které je nutné do září vyměnit. Podle výrobců sice zájem o výměnu od skončení topné sezony postupně roste, majitelé je však často plánují až na závěr léta. Po letních prázdninách proto…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA