Archatt podle Ondruše nabídl v soutěži nejnižší cenu, projektová cena byla o 20 milionů vyšší. "Podle referencí jsme vybrali dobrou firmu za dobré peníze," uvedl pro ČTK Jindřich Ondruš, ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Všechny firmy v soutěži podle jeho slov prokázaly, že jsou schopné zakázku realizovat, rozhodovala tak cena. Archatt navíc vedl například projekční a přípravnou činnost při obnově vily Tugendhat, pražského Národního divadla nebo na kroměřížském zámku.
Muzeum chce při stavbě respektovat tradiční postupy.
Libušín patřil k jedněm ze symbolů Pusteven, sloužil jako restaurace. Slavnostně byl otevřen 6. 3. 1899 mší svatou v kapli na Radhošti. Název vznikl jako pocta české kněžny Libuše. Interiér vyzdobil freskami a grafity s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů Mikoláše Alše Dušan Jurkovič a Libušín patřil k jeho nejcennějším dílům. Chatu v březnu 2014 velmi poškodil požár.
O objektu Libušín na Pustevnách.
Veřejná sbírka na obnovu objektu Libušín na Pustevnách
Dne 4. 3. 2014 byla Valašským muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm spuštěna sbírka na obnovu objektu Libušín na Pustevnách. Deklarovanou snahou muzea, ve spolupráci se zástupci okolních obcí a měst, Zlínského kraje, Ministerstva kultury či jednotlivých subjektů je opětovné znovuvybudování a zprovoznění tohoto zařízení.
Na jeho obnovu přispívají také lidé, firmy a různé instituce. Na účtu sbírky bylo k 1.4.2016 již přes 10 milionů korun. Pomoc již dříve přislíbilo ministerstvo kultury, muzeum by mělo získat peníze i z pojišťovny.
Z prostředků budou hrazeny především předpokládané dodatečné náklady související s opravou objektu Libušína a jeho znovuuvedení do provozu - mimo pojistné krytí. Upozorňujeme, že platný a oficiální bude pouze jeden jediný účet veřejné sbírky na obnovu Libušína.
Sdílet / hodnotit tento článek