REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Prodlužte své myčce nádobí životnost, odmění se vám dokonale čistým nádobím

Myčka nádobí je v běžné české domácnosti neodmyslitelnou pomocnicí. Důslednou péčí o ni však prodloužíme její životnost i účinnost. Odmění se nám precizně umytým i vysušeným nádobím, čistými příbory i sklenicemi bez nevzhledných skvrn.

Zdroj: Electrolux

Skutečnými pomocnicemi se stanou myčky AEG - modely FFB64606PM a FEE63716PM s funkcí SprayZone. V této samostatné zóně probíhá intenzivní mytí, které si poradí i s velmi špinavým nádobím i bez nutnosti předmytí nebo namáčení. I natěsno vloženému nádobí se ale dostane perfektní péče. Přídavné satelitní sprchovací rameno zajistí, že se důkladné očisty dočká doslova každý milimetr nádobí uvnitř myčky.

I po svátečním obědě pro celou rodinu se každá památeční sklenička po babičce nebo krásný porcelánový talíř dočkají mytí přímo na míru. S programem ProZone lze použít v rámci jednoho cyklu odlišné nastavení pro nádobí v horním a spodním koši. Tím se vytvoří cyklus přímo na míru.

I myčka nádobí, stejně jako ostatní domácí spotřebiče, vyžaduje správnou péči, díky které lze eliminovat nepříjemné pachy i prodloužit její životnost.

Zdroj: Electrolux

Odvápňovač

Odstranění vodního kamene by mělo patřit mezi nejčastější způsob údržby každé myčky. S pomocí odvápňovače odstraníte ze spotřebiče a jeho útrob vápenité usazeniny. V České republice mají jednotlivé oblasti rozdílný obsah vápníku a hořčíku ve vodě, a s tím i rozdílnou tvrdost vody. Zvýšené usazování vápníku v elektrospotřebičích může snižovat jejich životnost. Proto je dobré vždy vědět, jaký obsah vápníku má voda ve vaší domácnosti a tomu přizpůsobit i péči o myčku nádobí. V oblasti s vyšší tvrdostí vody se odvápňování doporučuje provádět častěji, obecně však 2x až 3x do roka. Stačí nasypat celé balení odvápňovače do prázdné myčky nádobí, uzavřít ji a ihned nechat proběhnout celý mycí cyklus při 50 °C bez předmytí.

Odstraňovač mastnoty

Odstraňovač mastnoty zbaví vaši myčku mastnoty a jiných usazenin ze zbytků jídel. Právě zbytky jídel jsou nejčastějším důvodem nepříjemného zápachu v myčkách. Stačí nasypat celé jeho balení do prázdné myčky nádobí a nechat proběhnout celý mycí cyklus při 50 °C bez předmytí. Myčky nádobí se doporučuje odmašťovat 2x až 3x do roka.

Zdroj: Electrolux

Sůl do myček nádobí

Na sůl bychom neměli nikdy zapomínat. Upravuje tvrdost vody a zefektivňuje tak kvalitu mytí nádobí.

Osvěžovač do myčky

Odstraňuje nepříjemné zápachy uvnitř myčky a zanechává v ní příjemnou vůni citrónu.

Zdroj: Electrolux

Pár rad odborníka na závěr

„U myčky je důležité správně nastavit systém změkčování vody v závislosti na její tvrdosti.  Jak na to Vám prozradí uživatelský návod,“ radí Karel Hrdina, oddělení péče o zákazníky ze společnosti Electrolux.

„Při čistění nezapomínejte ani na filtr a ostřikovací ramena. Právě tam nejvíce ulpívají zbytky potravin, pecky z ovoce nebo samolepky, které se nikdy v rámci mycího cyklu samy neodstraní, a jsou původcem nepříjemného zápachu. Dále by se nemělo zapomínat na pravidelné odvápňování ani čistění mastných usazenin. Zabráníte tak usazování vodního kamene a Vaše myčka bude stále jako nová,” dodává.

Více na aeg.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na větrání? O větrání a rekuperaci s odborníkem z UCEEB v ČEZ akademii

Daniel Adamovský z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT je hostem dalšího dílu ČEZ Akademie a vysvětluje, že pro dosažení kvalitního vnitřního prostředí se nedá spoléhat na pokojové rostliny, zda se ušetří rekuperací energie a proč se kvalita vzduchu posuzuje podle koncentrace CO 2 .…

Technická místnost, ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, matteogirelli

K výměně stále zbývá až 150 tisíc kotlů, firmy čekají nápor po létě

Výměny nevyhovujících kotlů v českých domácnostech zatím váznou. V Česku je podle odhadů stále až 150.000 neekologických kotlů, které je nutné do září vyměnit. Podle výrobců sice zájem o výměnu od skončení topné sezony postupně roste, majitelé je však často plánují až na závěr léta. Po letních prázdninách proto…

REKLAMA