REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

České vzduchové clony a rekuperační jednotky

V Pardubicích vyrábí vzduchotechnické jednotky, vzduchové clony a další zařízení, zajišťující dobrou kvalitu vnitřního prostředí. K čemu se vzduchová clona využívá? Jak funguje a kde ji najdeme? A co dalšího vyrábí na východě Čech? Podívejte se na rozhovor.
Vzduchová clona nad dveřmi letiště v Pardubicích. Proud vzduchu tvoří neviditelnou bariéru proti úniku tepla z letištní haly. Zdroj: 2VV Pardubice

Vzduchové clony se liší dle účelu využití. Při návrhu se zohledňuje typ budovy, členitost, směr a síla větru, počet pater v budově. Navrhují se podle výkonu a dosahu proudu vzduchu, důležitá je i jejich hlučnost.  Některé clony jsou vybaveny ohřevem, pak se do kritérií návrhu zahrnuje i výkon ohřívače.

Po spuštění videa se přehraje příslušný rozhovor

„Vzduchové clony je možné využít u vchodů do budov a všude tam, kde potřebujeme oddělit prostory s různými režimy vytápění, fungují například jako náhrada zádveří, proud vzduchu vytváří neviditelnou bariéru a omezuje nepřiměřené tepelné ztráty,“ uvedla Marcela Smolíková, obchodní ředitelka společnosti 2VV Pardubice.

Marcela Smolíková dále hovořila o rekuperačních jednotkách, problematice vracení vlhkosti do interiéru v zimním období a inovačním vývoji společnosti 2VV Pardubice. Podívejte se na záznam celého rozhovoru ze studia ESTAV.cz a TZB-info z veletrhu Aquatherm Praha 2020.

Podívejte se i na další rozhovory

Podívejte se na další videa redakcí TZB-info a ESTAV.cz z veletrhu Aquatherm 2020, nebo na videa na našem Youtube kanálu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na větrání? O větrání a rekuperaci s odborníkem z UCEEB v ČEZ akademii

Daniel Adamovský z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT je hostem dalšího dílu ČEZ Akademie a vysvětluje, že pro dosažení kvalitního vnitřního prostředí se nedá spoléhat na pokojové rostliny, zda se ušetří rekuperací energie a proč se kvalita vzduchu posuzuje podle koncentrace CO 2 .…

Foto: Ruben Beilby

Působivý vikýř s komínem do rodinného domu přivádí světlo

Když se řekne komínový efekt, nemusí být nutně řeč jen o fyzikálním jevu. Dokládá to zajímavě řešený rodinný dům, který vyrostl u našich německých sousedů. I když respektuje všechny náležitosti a přidržuje se měřítek okolní zástavby, vyniká velmi svérázným protaženým štítem. S vikýřem –…

REKLAMA