"Stavba je oficiálním staveništěm se stavebním povolením, tak jako stovky či tisíce jiných staveb v České republice. Současný stav koronavirového stavu neznamená, že by se pozastavily stavby," oznámil Wolf. Na stavbě jsou podle něj dodržována bezpečnostní opatření související s nouzovým stavem kvůli koronaviru, například nošení roušek.
Problematické je podle Veselé to, že se věřící i v době krizových opatření shlukují u staveniště repliky Mariánského sloupu, společně se modlí a dotýkají se záboru kolem sloupu, u něhož jsou položeny květiny. "Z kamerového systému na Staroměstském náměstí se dalo ověřit, že umístěná reklama na ocelovém pletivu - záboru, je navštěvována, dochází k dotykům s touto reklamou i ocelovou konstrukcí, a umožňuje případné šíření koronaviru," uvádí se v dokumentu, který má k dispozici ČTK.
Stavba sloupu začala letos 17. února a má trvat do poloviny září. Po dokončení se sloup stane majetkem města. Návrat sloupu na náměstí provázejí dlouholeté spory. Původní sloup ze 17. století svrhl dav v roce 1918, protože v něm viděl symbol habsburské monarchie. O jeho návratu se diskutuje od 90. let.
Společnost pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze má pro staveniště pronajatý pozemek o rozloze 289 metrů čtverečních. Nájem má sjednaný na dobu určitou do 15. září.
Sdílet / hodnotit tento článek