REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Bezprůvanová technologie Wind-FreeTM klimatizací Samsung

Jako první produkt s Wind-FreeTM technologií byla přestavena nástěnná klimatizační jednotka společnosti Samsung. Princip Wind-FreeTM technologie spočívá v tom, že v předním panelu nástěnné jednotky jsou vytvořeny tisíce mikro-otvorů. Na otázky o novinkách v klimatizacích a tepelných čerpadlech Samsung odpovídala Ing. Erika Nosková.

Po dosažení požadované teploty klasickým rychlým lamelovým chlazením se jednotka přepíná do Wind-FreeTM chlazení, lamela se uzavírá a chladný vzduch je distribuován do prostoru pomalou rychlostí bez nepříjemného průvanu přes zmiňované mikrootvory. Při Wind-FreeTM režimu jsou otáčky ventilátoru a kompresoru snížené a tím je i dosažená nízká hladina hluku 16dBA. Wind-FreeTM chlazením je dosahováno snížení spotřeby elektrické energie až o 55%.

Wind-FreeTM technologií Samsung vybavil i kazetové klimatizační jednotky. U kazetových jednotek jsou mikrootvory osazené s lamelách jednotek a to jak u čtyřcestných Mini 600x600 a velkých tak i jednocestných kazetových jednotek. Lamely jednotek jsou rozšířené, tak získáváme větší průtočné množství vzduchu při klasickém chlazení, širší uhel výdechu a tím delší dosahy proudění vzduchu.

Více si můžete poslechnout v záznamu rozhovoru.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

logo
V Parku 2323/14
148 00 Praha 4

telefon: +420 702 294 585
e-mail: m.moravcova@samsung.com

web: www.samsung.com/cz/business/climate/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na větrání? O větrání a rekuperaci s odborníkem z UCEEB v ČEZ akademii

Daniel Adamovský z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT je hostem dalšího dílu ČEZ Akademie a vysvětluje, že pro dosažení kvalitního vnitřního prostředí se nedá spoléhat na pokojové rostliny, zda se ušetří rekuperací energie a proč se kvalita vzduchu posuzuje podle koncentrace CO 2 .…

Foto: Ruben Beilby

Působivý vikýř s komínem do rodinného domu přivádí světlo

Když se řekne komínový efekt, nemusí být nutně řeč jen o fyzikálním jevu. Dokládá to zajímavě řešený rodinný dům, který vyrostl u našich německých sousedů. I když respektuje všechny náležitosti a přidržuje se měřítek okolní zástavby, vyniká velmi svérázným protaženým štítem. S vikýřem –…

REKLAMA