Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

U jezera Katlov vyrostly komfortní a ekologické chatky

Na březích jezera Katlov u Kutné Hory roste odpočinkový a vzdělávací areál. Jezero bylo doposud známo především jako ráj rybářů. Nyní se jeho využití rozrůstá i o další volnočasové aktivity, garantem a vizionářem projektu je nejznámější český rybář Jakub Vágner. Nově areál rozšířily moderní a pohodlné chatky. Při jejich výstavbě hrály roli nejen rychlost a jednoduchost výstavby či náklady na použité materiály, ale významný byl i ekologický aspekt. Proto se rodina Vágnerových při výstavbě přiklonila k Ytongu.
Zdroj: Xella CZ

Areál se nachází u jezera Katlov na velmi klidném místě. „Společně s bratrem organizujeme po celé republice řadu vzdělávacích akcí pro děti i mládež. Rádi bychom tyto aktivity nabízeli v místě, které bude odpovídajícím způsobem vybavené, které zároveň bude lákat celé rodiny na své zázemí, vybavení i okolní přírodu,“ vysvětluje vznik nového projektu majitelka a manažerka areálu Tereza Aster Vágnerová.

Prvním krokem je otevření čtyř komfortních turistických chatek. Při jejich výstavbě investor kladl velký důraz i na ekologii a udržitelnost. „Při výběru materiálu pro hrubou stavbu byl nakonec Ytong ze všech možností jasná volba. Trochu nám trvalo, než jsme se k němu propracovali, ale fakt, že patří mezi nejčistší a hygienicky nejpříznivější stavební materiály, rozhodl,“ říká Tereza Aster Vágnerová.

Zdroj: Xella CZ

„Původně jsme zvažovali i dřevostavbu, ale když jsme vzali v potaz tepelně izolační nároky na stavbu, místo a formu využití v zimě i v létě Ytong naše potřeby nejen splnil, ale očekávání i převýšil,“ vysvětlila.

Marketingový ředitel Xella pro Českou republiku Luděk Suchomel připomíná, že výhodou Ytongu je jeho ekologicky ohleduplná výroba, při které se zpracovávají téměř výhradně jen přírodní materiály. „Po skončení životnosti navíc Ytong díky svému složení nepředstavuje žádnou zátěž pro přírodu,“ dodal.

Zdroj: Xella CZ

Pórobeton je složen z písku, vápna, cementu a vody, proto je jeho výroba citlivá k životnímu prostředí a Ytong patří, pro někoho možná překvapivě, mezi nejekologičtější stavební materiály. Důraz klade Xella i na recyklaci a využití zbytkového a kazového materiálu. Ten se zpracovává ve speciálních drtičkách a nabízí více možnosti využití – buď navrácení suroviny zpět do výrobního procesu anebo se např. výsledná směs používá jako tzv. kočkolit, tedy stelivo pro domácí zvířata.

Areál u jezera Katlov dosud využívají v hojné míře především rybáři. Ostatně ryby připomínají i jména čtyř komfortních chatek postavených z Ytongu – Kapr, Štika, Amur a Sumec. Každá chatka poskytuje komfort až pro 6 lidí, a kromě standardních ubytovacích prvků nabízí i neobvyklé zázemí, které ocení nejen rybáři: plně vybavenou kuchyň, velké skladovací prostory nejen pro rybářské náčiní či vlastní bylinkovou zahrádku. Nicméně umístění a vybavení chat je koncipováno tak, aby maximálně a v průběhu celého roku uspokojilo i rodiny s dětmi nebo menší skupiny a kolektivy, které chtějí zapomenout na každodenní městský shon a strávit volný čas v malebné přírodě.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.xella.cz/cs_CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Foto: Benedikt Markel, Pavel Nasadil, Petr Polák

Skvělý koncertní sál v Císařských lázních

Dvorana Císařských lázní, dříve technické srdce budovy, se proměnila v moderní multifunkční sál se špičkovými technologiemi a variabilní akustikou, který vdechl nový život historické budově. Unikátní řešení je zajímavým propojením s historickým rámcem původní reprezentativní budovy.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA