REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

IZONIL a vysoké letní teploty

IZONIL je inovativní stavební materiál, který se používá pro sanační a hydroizolační účely. Jeho vlastnosti a schopnosti odolávat vlhkosti a vodě ho činí ideální volbou pro ochranu staveb.

Zdroj: izonil.czZdroj: izonil.cz

Nicméně, je důležité si uvědomit, že každá omítková směs má určité omezení při používání ve vysokých letních teplotách. V tomto článku se podíváme na důvody, proč je nutné brát v úvahu teplotní podmínky při používání stavebního materiálu IZONIL v letním období.

Stavební materiál IZONIL je vyroben s ohledem na optimální teplotní podmínky při aplikaci a zpracování. Tak jako každá omítka se nesmí nanášet na přímém slunečním záření (nebo při silném větru, či dešti). Následně namíchanou omítku lze zpracovávat pouze při teplotě vzduchu a podkladu nad + 5 °C a do +25 °C.

Níže je uvedeno několik důvodů, proč je důležité dbát na správnou teplotu:

  • Při vysokých letních teplotách může nastat prudké vysušení nahozené omítkové směsi, a to u cementového produktu jako je IZONIL může způsobit tzv. spálení omítky. Spálená omítka je stav, kdy omítka sice drží pohromadě ale případné narušení způsobí její drolení a sypání.
  • Přilnavost a adheze: IZONIL se aplikuje na povrchy, a správná adheze a přilnavost jsou klíčové pro jeho efektivitu. Při vysokých teplotách se může snížit přilnavost IZONILU ke stavebném povrchům, což může ovlivnit jeho schopnost poskytnout spolehlivou hydroizolaci.

Stavební materiál IZONIL je vynikající volbou pro sanační a hydroizolační práce. Správná teplota při aplikaci IZONILU je klíčová pro dosažení optimálních výsledků a dlouhodobou ochranu staveb před vlhkostí a vodou. Před aplikací IZONILU doporučujeme přečíst si technický list, který najdete na webových stránkách IZONIL.cz

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Foto: Martina Hepnerová

Parapety oken: Jak je správně udělat a jakým chybám se vyvarovat

Parapet je jedno z nejvíce namáhaných míst stavby. Musí dobře odvádět vodu z okna i ostění, musí ochránit stěnu i fasádu, unést sníh, nepustit vodu do připojovací spáry. Na exponovaných místech musí vydržet velké teplotní namáhání. V neposlední řadě se v oblasti parapetu musí zabránit…

Foto: Marek Jehlička, Martin Čeněk

Složitý pozemek se skálou dal vzniknout souboru staveb pro bydlení

Obytný soubor v pražské Liboci tvoří tři objekty: rodinná vila investora, bytový dům o čtyřech jednotkách a menší rodinný dům. Cílem bylo minimalistickou formou doplnit vesnickou strukturu a reagovat na specifický pozemek se skálou. Výsledek rozhodně není nezajímavý.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Příručka Nový stavební zákon srozumitelně

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA