REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Pavilon pro hosty pluje nad zahradou. Nabízí i domácí fitness

Skleněná fasáda nechává pootevřené hranice mezi interiérem a exteriérem, pavilon se ale nad terénem lehce vznáší a země se přímo nedotýká. Provedení odhaluje velkorysý prostor a spolu s tím i um německých architektů.
Foto: Zooey Braun

Elegantní řešení poptávky po prostoru, který by primárně sloužil užitku rodiny, ale byl by schopný v případě potřeby nabídnout důstojné zázemí pro ubytování návštěv a hostů. Z takového zadání a kalkulací vznikl projekt na předměstí německého Stuttgartu. Zakřivený objem stavby tu obepíná dvůr se zahradou, a ve své užitné ploše – 147 metrech čtverečních – nese vše žádané a potřebné, přičemž stále udržuje dialog s hlavním obydlím rodiny, které stojí hned naproti.

Hosté tu mohou žít skoro jako ve svém. Jejich část obydlí je tu mírně vyvýšená a oddělená – nicméně stále zůstává součástí prostoru pavilonu. Jeho části pak majitelé domu běžně využívají, i když tu návštěvy nebydlí. Nachází se tu malé fitness a pracovna. Obě ložnice jsou odděleny jednou ze dvou koupelen tak, aby se mezi hosty vytvořil uctivý odstup. Navíc v koupelně poskytuje skleněná stěna dodatečné akustické oddělení, aniž by narušovala harmonický tok jakostní a vznosné architektury.

Podívejte se na další informace do fotogalerie.

Skleněná fasáda umožňuje rozpustit hranice mezi interiérem a exteriérem a zároveň se ochranně uzavírá směrem k silnici v zadní části. Foto: Zooey Braun

Údaje o projektu

Název projektu: Guesthouse Floating Connectio
Typ projektu: víceúčelový pavilon, dům pro hosty
Architektonické studio: Ippolito Fleitz Group
Lokalizace: Stuttgart, Německo
Spolupráce: Architekturbüro Seebacher-Krauth-Metzinger
Projektový tým: Arsen Aliverdiiev, Andrea Hasbun, Christian Kirschenmann, Verena Schiffl, Anna Theodossiadou, Alberto Franco
Klient: soukromá osoba
Rozloha užitné plochy: 147 m2
Rok dokončení (finalizace): 2020

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Foto: Marcos A. Sousa

Bydlení na vinici. Ze starého vinařského lisu se stal rodinný dům

Když se řekne „bydlení na vinici“, zní to krásně. Úplně za tím jde vidět dokonalou destinaci pro dovolenou všech, co holdují vínu. Ale co když by se takové bydlení mezi vinohrady mělo stát vaší adresou k trvalému pobytu? Pak by asi následovalo určité vystřízlivění. Všední realita totiž není zdaleka tak…

REKLAMA