REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Odolná plechová garáž? Klíčem jsou pevné základy a precizní montáž!

Chystáte se investovat do plechové garáže? Nejde jen o výběr správných rozměrů, ale především o to, jak dobře bude postavena. Pevné základy a precizní montáž jsou srdcem každé kvalitní garáže s dlouhou životností. Proč na nich tolik záleží a co všechno zajistí? Přečtěte si, jak udělat z plechové garáže odolnou konstrukci, která nezklame ani v těch nejnáročnějších podmínkách!
Zdroj: Ocelové konstrukce

Kvalitní realizace je základem

Podstatou plechové garáže s dlouhou životností jsou dva body – odborná a precizně odvedená montáž a odolné základy.

1) Základy

Přípravu plochy pod plechovou garáž zvládne správný kutil svépomocí. Jen vědět, jak na to. Prvním krokem je promyšlení řešení, které na realizaci vyberete.

Tím nejčastějším a nejspolehlivějším je vylévání betonu. Šíře by měla být o 20 cm větší než rozměry garáže. Vylévání betonu zajišťuje nejvyšší možnou stabilitu, snadnější a přesnější montáž. Mezi další možnosti vytvoření základů patří betonové bloky. Ty se realizují vyrovnáním 6 betonových bloků, které mohou být z dlažby, cihly nebo například trelinky. Poslední variantou je konstrukce betonové základy.

2) Montáž

Montáž ocelové konstrukce je nejvhodnější nechat realizovat firmu, které konstrukci vyrobila. Má s materiálem a postupem největší zkušenosti. Mezi takovou patří i firma ocelovekonstrukcie.biz. Pokud se ale chystáte pustit do montáže svépomocí, ať už při prvním sestavením nebo kvůli přesunu z místa na místo, dbejte na přesnost.

Před samotnou montáží plechové zahradní garáže si připravte veškeré nářadí, které bude potřeba. Důkladně zkontrolujte díly, zda nic nechybí a zda není žádný z nich poškozený. Prvním krokem realizace je sestavení základen, následuje montáž stěn a zakončuje montáž střechy. Poslední fází je ukotvení k podkladu pomocí kotevních šroubů (pokud je to nutné).

Pokud jsou obě tyto fáze provedeny opravdu kvalitně, bude plechová garáž připravena na plné používání. Odolná proti povětrnostním podmínkám, kroupám, ale i na bouchání dveřmi (víme, že děti někdy zapomenou kliku).

Chcete být připraveni opravdu na všechno, včetně zvýšené vlhkosti a častého deště? Doporučujeme volit střechu s antikondenzačním povlakem. Tento filc zabrání nadměrné vlhkosti na stropech neizolovaných střech. S ním už ani déšť není hrozbou. Nabízí ale i další výhody, mezi které patří prevence kondenzace, tepelná izolace, vysoká požární odolnost a dodatečná ochrana proti korozi.

V případě, že nebude provedeno ani jedno ze zmíněných, může dojít k nerovnostem. Dojde-li k takové chybě, může do plechové zahradní garáže zatékat, profukovat nebo bude již od začátku porušená stabilita.

Zdroj: Ocelové konstrukce

O level výš se zateplenou plechovou garáží

Přejete si posunout odolnost plechové garáže na ještě vyšší úroveň? Pořiďte si zateplenou plechovou garáž, která má navíc vrstvy izolačního materiálu, který dodá stěnám větší tuhost. Navíc se lépe ve vnitřním prostoru udrží teplo, v případě vytápění přímotopy a nepropustí mráz. Vy tak můžete plně využít vnitřní prostory pro vaše tvoření i v zimních měsících. Výhodou bude i vaše každodenní nastupování do auta, které bude o to pohodlnější.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Foto: Martina Hepnerová

Parapety oken: Jak je správně udělat a jakým chybám se vyvarovat

Parapet je jedno z nejvíce namáhaných míst stavby. Musí dobře odvádět vodu z okna i ostění, musí ochránit stěnu i fasádu, unést sníh, nepustit vodu do připojovací spáry. Na exponovaných místech musí vydržet velké teplotní namáhání. V neposlední řadě se v oblasti parapetu musí zabránit…