
Program je určen těm, kdo chtějí navrhovat kvalitní a šetrné budovy i veřejná prostranství odolávající času, klimatickým i společenským změnám.
V celodenních tematických blocích si účastníci rozšíří své know-how o environmentální, sociální i ekonomické udržitelnosti v architektuře, získají přehled o nejnovějších trendech a technologiích, ale i legislativních požadavcích. Své poznatky budou moci ihned implementovat do vlastních projektů během kurzu. Inspiraci nabídnou i 4 komentované pražské exkurze:
- škola Českobrodská
- revitalizovaný brownfield Modřanský cukrovar
- procházka po Invalidovně a Kolbenově
- rekonstruovaná Stanice 6 v Bubenči.
Probírané okruhy zahrnují mimo jiné využití a spotřebu energie v budovách, přírodní a obnovitelné materiály a cirkularitu, zdravé vnitřní prostředí budov, participaci v projektech i modrozelenou infrastrukturu.
Kvalitu odborného obsahu garantuje Kateřina Eklová a účast řady dalších expertů – mezi nimi i architekta a průkopníka nízkoenergetického zdravého bydlení u nás – Aleše Brotánka. O své znalosti a zkušenosti z praxe se podělí také Jana Hořická, Jan Růžička, Renáta Schneiderová Heralová a Michal Kabrhel z ČVUT, Lenka Maierová z ČVUT UCEEB, Richard Šranko z developerské společnosti JRD, Miroslav Ščudla z Ecococon, Jan Veisser ze studia ORA, Jiří Tencar z Ecoten, krajinářská architektka Jana Pyšková, urbanista Peter Bednár z ateliéru Jakub Cigler Architekti, Janica Šipulová z CONSEQUENCE FORMA architects, Sveta Devyatkina z kolemhlíny a další.
Sdílet / hodnotit tento článek