Pokud i vaši sousedé patří mezi hlučnější, a to ať už z důvodu častých hádek, plačícího dítěte, nebo hlasité hudební kulisy, je třeba první krok, a to snaha o domluvu. Pokud se nesetká s pochopením, nabízí se i druhá varianta, a to odhlučnění. A to konkrétně:
- Izolace stropu
- Izolace stěn
- Kročejová izolace
Měření je základ
Tím prvním krokem, který je třeba udělat, je ale provedení konkrétních měření. Teprve na jejich základě můžeme zjistit, zda měření hluku zobrazí přípustné hodnoty, nebo zda jsou překročeny, a o kolik. A právě dané výsledky jsou těmi správnými podklady k tomu, nakolik má být zvuková izolace intenzivní a jaké části našeho bytu by se měla konkrétně týkat.
Navíc konkrétní měření nám dokáže sdělit také to, jaké zvuky nás nejvíce ruší – tedy zda se jedná o hluk o nízké, nebo vysoké frekvenci. I tomu totiž odpovídá také konkrétní výběr izolační vrstvy. Špatná volba totiž může znamenat minimální účinnost.
Jak na to?
Základem je samozřejmě oslovit odborníka, který by měl své služby poskytovat takzvaně na klíč. Tedy měl by provést potřebná měření a na jejich základě přijít s kompletním návrhem a cenovou nabídkou. Mezi nejčastější možnosti dnes patří hlavně izolace stropu, která eliminuje hlučné dunění sousedů nad námi. Na druhém místě v oblíbenosti jsou izolace stěn, které mohou napomoci i k efektivnějšímu a levnějšímu vytápění. Podobně je to také s podlahou, v rámci které navíc dopřejeme mnohem klidnější bydlení našim sousedům pod námi – tedy pokud jsme to právě my, kdo je v domě rušivým elementem, který znepříjemňuje život ostatním.
Sdílet / hodnotit tento článek