Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Fotbalový stadion v Plzni má být opravený a dostavěný v roce 2016

Do konce roku 2016 by měl být fotbalový stadion ve Štruncových sadech v Plzni opravený a dostavěný. S postupnou obnovou začalo město, jemuž stadion patří, v roce 2011. Letos zahájí poslední velkou akci - rekonstrukci hlavní tribuny. Zároveň fotbalový klub Viktoria začne se stavbou první ze dvou rohových věží. Oprava tribuny a stavba obou věží, které musejí stavebníci zvládnout částečně za provozu stadionu, budou hotové do konce roku 2016, řekli novinářům primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) a prezident Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.
Ilustrační obrázek: Fotolia.com © lukl

"Je to jeden z nejmodernějších areálů v zemi. Smyslem všech úprav bylo a je, aby se tu mohla hrát utkání evropských pohárů i duelů české reprezentace. Nejvyšší možný komfort se současně snažíme zajistit i divákům," řekl primátor. Podle něj se městu investice do areálu povedla, průměrná návštěvnost zápasů Viktorie je přes 10.000 diváků a je s náskokem nejvyšší v lize. Stadion byl postaven před 60 lety, tehdy pro spartakiádu.

Plzeň na opravu dala kolem 420 milionů korun, na rekonstrukci hlavní tribuny je v rozpočtu připraveno dalších 45 milionů, doplnil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Kromě toho muselo město vynaložit přes 100 milionů korun na nový stadion pro atlety, kteří museli Štruncovy sady kvůli rekonstrukci opustit.

"Naším záměrem je obnovit horní části tribuny, upravit povrchy, vyměnit sedačky, zábradlí, zrekonstruovat stanoviště pro integrovaný záchranný systém, opravit ochoz hlavní tribuny směrem k parku. Počítáme se zateplením fasády včetně potřebné opravy balkonu, vevnitř bude rekonstruovaná rehabilitační část," popsal nadcházející opravy Šindelář. Město také doplní lamely zakrývající ochoz směrem do parku, takže se sjednotí vzhled stadionu. Nyní se chystá výběrové řízení, které by mohlo skončit v červenci. Pokud by se při něm ušetřilo, mohly by se podle radnice úpravy rozšířit o rekonstrukci střechy hlavní tribuny. Mimo fotbalovou část chybí ještě opravit bránu borců.

Postavením dvou věží chce klub nejen uzavřít stadion a doplnit jeho rohové části, ale také zlepšit podmínky pro práci s mládeží. Ve věžích má být především zázemí pro klubové mládežnické fotbalové akademie - ubytování a stravování pro talentované hráče. Stravovací kapacity budou moci využít i fanoušci při utkáních. Náklady na postavení věží Paclík odhaduje na 90 milionů korun.

Stavba věží, nejdřív severní a pak jižní, si vyžádá zbourání bočních přístupových schodišť na hlavní tribunu. I proto se budou věže stavět postupně. V budoucnu se bude na hlavní tribunu chodit schodištěm ve věžích. "Veškeré práce jsou plánovány tak, aby Doosan Arena nadále mohla hostit zápasy nejvyšší české soutěže i duely evropských pohárů a dalších mezinárodních akcí. Druhá z věží by měla být postavena za rok, čímž se fotbalový stadion ve Štruncových sadech definitivně uzavře," uvedl Paclík.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, vege

Bartoš bude stavební řízení vysvětlovat poslancům, opozice to má za nedostatečné

Informace o digitalizaci stavebního řízení od ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) vyslechnou poslanci po návratu z prázdnin do Sněmovny 10. září. Na zařazení bodu zřejmě na úvod zářijové schůze dolní komory se dnes domluvil organizační výbor. Předseda klubu občanských demokratů Marek Benda po jeho…

Ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, Sebastian Duda

Svaz obcí žádá opravu zásadních chyb v systému stavebního řízení do 20. srpna

Svaz měst a obcí (SMO) chce po ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) opravit některé zásadní nedodělky v systémech digitalizace stavebního řízení do 20. srpna. Tehdy se mají zástupci svazu na MMR setkat s ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem (Piráti) současně se Sdružením tajemníků městských a obecních úřadů.…

Technická místnost, ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, matteogirelli

K výměně stále zbývá až 150 tisíc kotlů, firmy čekají nápor po létě

Výměny nevyhovujících kotlů v českých domácnostech zatím váznou. V Česku je podle odhadů stále až 150.000 neekologických kotlů, které je nutné do září vyměnit. Podle výrobců sice zájem o výměnu od skončení topné sezony postupně roste, majitelé je však často plánují až na závěr léta. Po letních prázdninách proto…

Hoppi CZE, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Černé stavby u Novomlýnských nádrží: Dvě šetření ombudsmana potvrdila, že na stovky černých staveb jsou úřady krátké

V případě nepovolených staveb okolo nádrže Nové Mlýny u jihomoravské obce Přítluky se stavební úřad dostal podle zjištění veřejného ochránce práv do patové situace. Množství černých staveb s nejasným vlastnictvím v kombinaci s omezeným množstvím úředníků vedou k tomu, že stavební úřad nezvládá v řízeních o odstranění…

Elektroměr, ilustrační obrázek - zdroj fotolia, Gina Sanders

Distributoři musí během tří let instalovat chytré elektroměry

Až 850.000 odběratelům musí tuzemští distributoři do poloviny roku 2027 nainstalovat tzv. chytré elektroměry. Dnešním dnem jim začala tříletá lhůta, během níž mají tato zařízení bezplatně nainstalovat všem zákazníkům s roční spotřebou elektřiny nad šest megawatthodin (MWh). Chytré elektroměry mají zefektivnit řízení…

Ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, ivanods

Novinky v dotacích na výměnu kotlů, které začnou platit od 1. září 2024

Domácnosti mají poslední příležitost zažádat o výhodnější podporu na výměnu kotlů 1. a 2. emisní třídy, jejichž platnost skončí 1. září. Poté už bude finanční příspěvek nižší o desítky tisíc korun. Zvýhodnění pro seniory a nízkopříjmové domácnosti ale zůstává zachováno. Novinkou je, že si od září mohou o finanční…

REKLAMA