Přípravy samotného projektu probíhaly od roku 2008, celý proces načas zpomalila celosvětová krize a s ní související útlum pronájmů. Celý projekt byl však dokončen bez zpoždění a předán v řádném termínu.
Administrativní budova Green Gate slouží jako administrativní centrum a je vhodná především pro větší klienty, kteří potřebují větší plochy.
A proč investor zvolil právě Bukurešť?
„Místní trh s nemovitostmi je – pokud se týká množství ploch – velmi vzdálen ostatním velkým městům, například Praze, nabízí spoustu možností. A ty nás přilákaly,“ říká Vladimíra Nováková, ředitelka zahraničních aktivit společnosti S group holding; žena, pod jejímž vedením celé centrum vznikalo.
Projekt se stal mezi širokou veřejností velmi populární.
„Místní lidé si všímají originální vertikální zahrady a zeleného náměstí před budovou a sledují, jak její zeleň poroste. Tento koncept patří k nejkrásnějším a nejoriginálnějším projektům na trhu, o tom jsem přesvědčena. Zároveň ale věřím tomu, že Green Gate je představitelem současného trendu dodávat technicky kvalitní a esteticky hodnotné projekty, koneckonců jich nyní začala vznikat celá řada. Nicméně je to trend poměrně nový, ještě nedávno byla tendence k rychle vznikajícím projektům, což je typické pro trh, který prochází boomem,“ dodala Vladimíra Nováková.
Green Gate má také mnohá zajímavá technická řešení, mezi která patří výtahy s hybridními motory nebo speciálně upravená fasáda, která odráží teplo při dobré propustnosti světla. Na první pohled však upoutá již zmíněná vertikální zahrada, na kterou navazuje zelené náměstí. To bude zabydlené lavičkami, houpačkami,pítky, ale třeba také venkovními stolními fotbálky.
Na projektu spolupracovalo postupně několik renomovaných projekčních a architektonických kanceláří z České republiky i ze zahraničí.
Stavební společnost S group holding a.s. za realizaci projektu Green Gate v Bukurešti získala zvláštní cenu sdružení Czech Top 100 „Česká investice v zahraničí“. Jedním z hlavních kritérií při udělování této zvláštní ceny byla podle předsedy sdružení Jana Struže skutečnost, že celý projekt byl financován ze soukromých zdrojů. „V projektu Green Gate nejsou žádné státní prostředky, žádná podpora; financování a samozřejmě s tím spojená případná rizika jsou záležitostí investora. A tak by to mělo být, touto cestou by se čeští podnikatelé měli ubírat,“ řekl Jan Struž, předseda sdružení Czech Top 100 u příležitosti každoročního vyhlašování kompletních výsledků žebříčku Czech Top 100.
Sdílet / hodnotit tento článek