Myšlenka Studentských kanceláří vznikla z iniciativy významného českého výrobce obráběcích strojů a hi-tech technologií KOVOSVITU MAS, a.s., za technologické podpory společnosti Siemens. „Výhodou tohoto vzdělávacího modelu je, že proces je realizovaný přímo ve výrobním prostředí a disponuje nejmodernějšími nástroji pro konstruování i řízení obráběcích strojů. Studenti budou mít možnost pracovat pod odbornou supervizí odborníků přímo z praxe a podílet se na realizaci a tvorbě firemních projektů,“ říká generální ředitel KOVOSVITU Peter Hawlan.
„Siemens v tomto vzdělávacím projektu zprostředkovává dostupnost nástrojů, jež používají výrobci po celém světě. Myšlenka Studentské kanceláře je přesným a konkrétním vyjádřením podpory technického vzdělání, kterou společnost Siemens dlouhodobě prosazuje,“
Dalším přínosem jsou pracovní cesty do zahraničí spolu s domovskou firmou. Zajímavá je také finanční motivace, jelikož KOVOSVIT MAS se rozhodl ocenit práci studentů mzdou. Ve Studentské kanceláři v Praze bude pracovat přibližně deset studentů a objem jejich práce za měsíc se odhaduje přibližně na tisíc hodin.
Hlavním cílem tohoto projektu je možnost nabídnout řešení dlouhodobě deklarovaného nedostatku technických pracovníků, s nímž se celá řada českých firem potýká. KOVOSVIT MAS také navazuje na tradici zakladatele firmy Tomáše Bati, který měl vybudovaný vynikající vzdělávací systém zaměřený na podporu studentů a vychovávání budoucích zaměstnanců.
Pro obě společnosti, které projekt Studentských kanceláří realizovaly, je důležitá myšlenka a podpora odborného vzdělávání nové generace kvalifikovaných odborníků, kdy v současné době chybí celá řada konstruktérů, aplikačních inženýrů, CNC programátorů a obsluhy CNC strojů. Projekt chce zároveň podpořit, motivovat a vyhledat talenty v tomto oboru a nabídnout zájemcům získání erudované praxe, případně zaměstnání u renomovaných firem.
Sdílet / hodnotit tento článek