Tento proces je složen z mnoha dalších menších, mezi které patří řešení projektu, následně realizace krovů, laťování a poté potažení střechy fólií. Posledním krokem před realizací okapového systému je položení střešní krytiny.
Klasická pálená taška
Jednoznačně nejrozšířenější střešní krytinou minulosti byla pálená taška. Považovala se samozřejmě za nejodolnější materiál, který šel použít na jakoukoli střechu. Jednalo se o pálenou tašku, která byla vyráběna ručně a nedisponovala žádnou povrchovou úpravou. Dnešní pálené tašky jsou typické jednak stále maximální pevností spojenou s výdrží a jednak také rezistencí vůči tepelným změnám. Povrchové úpravy dokáží omezit výskyt mechů a jiných rostlin, jimiž stačí pouze trocha živin, a dokážou bez problémů růst v jakýchkoli místech.
Rozšířená betonová alternativa
Beton na střechu? Proč ne? Spousta lidí se u betonových tašek obává vysoké hmotnosti. Tím pádem je třeba volit silné krovy. Pravda je ovšem taková, že v konečném důsledku není v porovnání s pálenou taškou ta betonová nijak výrazně těžší. Moderní střešní krovy jsou většinou dimenzovány na mnohem vyšší hmotnost tašek.
Ostatní střešní krytiny
Z ostatních střešních krytin určitě jmenujme také asfaltové šindele, které se ale využívají spíše u hospodářských budov a malých dílen. Jejich trvanlivost totiž není nijak extrémní. Ať už jste se rozhodli pro jakoukoli střešní krytinu, se slevovým kupónem z Buykers.com ji můžete mít za minimální cenu.
Sdílet / hodnotit tento článek