V případě rekonstrukcí nebo nákupu vybavení to obvykle nejsou klasické hypotéky, které jsou žádány. Ty se týkají spíše koupě, nebo výstavby nemovitosti. Náklady na zvelebení již existující nemovitosti obvykle pokrývají takzvané spotřebitelské půjčky. Těmi je půjčka bez zástavy, které může být poskytnuta nejenom samostatným žadatelům, ale i párům, stejně jako manželům, pokud chtějí žádat společně.
Nabídka částek je rozmanitá
Spotřebitelské půjčky jsou zajímavé svou rozmanitostí. Obecně lze říci, že vás limitují spíše vaše plány a možnosti vašeho bytu, než samotná nabídka jednotlivých poskytovatelů. Standardem je to, že částky začínají na několika desetitisících a končí na sumách statisícových. U některých poskytovatelů je atakována i milionová hranice. Na rekonstrukci tedy dostatečná suma.
U banky i nebankovní společnosti
Půjčit na rekonstrukci dnes dokážou nejenom banky, ale také nebankovní společnosti. Ke komu se uchýlíte je v podstatě na vás. Bankovní segment se pyšní větší výhodností – tedy nižší úrokovou sazbou a nižším RPSN. Oproti tomu nebankovní společnosti mohou nabídnout mnohem jednodušší podmínky získání. Určitou bonitu však mít musíte. To je podmínka, kterou vyžaduje i stát.
Vše z pohodlí domova
Standardem současné doby je to, že si o daný typ půjčky nejenom požádáte online, ale na dálku vše vyřídíte. Nahrajete potřebné dokumenty, odsouhlasíte smlouvu a počkáte na schválení. Tento postup vše výrazně zjednodušuje, zkracuje čas vyřízení i snižuje administrativu.
Sdílet / hodnotit tento článek