Většina lidí je přesvědčena o tom, že pro půjčku musí buď do banky, nebo k nebankovní společnosti. Realita je taková, že existuje ještě jedna možnost. Tou je půjčka pro mladé, kterou nabízí náš stát. Podmínky jsou jasně dané a mezi hlavní patří nutnost maximální věkové hranice 36 let a dále požadavek na to, aby žadatel pečoval o dítě. Pokud toto splní, nabízí mu stát hned několik variant úvěrů. A to se splatností v délce maximálně 10 i 20 let.
Půjčka na modernizaci bydlení
Pokud už žadatel o peníze nemovitost má a chce ji pouze zvelebit, může si požádat o peníze na modernizaci bydlení. Nejnižší dostupnou sumou je částka 30 000 Kč. Tou nejvyšší částkou, o kterou si lze požádat je 300 000 Kč. Využití je striktně dané a souvisí právě s úpravou stávající nemovitosti.
Půjčka na rodinný dům
Druhou možnosti je půjčka poskytovaná na dům. Ten je možné buď klasicky postavit, nebo se může jednat o variantu koupi bytu. V obou případech je jako maximální suma stanovena částka 2 000 000 Kč. Podobně jako u hypoték s ní nelze financovat celou kupní cenu, ale maximálně 80 procent veškerých výdajů, které budou buď se stavbou, nebo nákupem souviset.
Půjčka na byt
Je tu ještě třetí možnost, která souvisí s pořízením bytu. Zde stát nabízí půjčku v maximální výši 1 200 000 Kč. I zde však musí mít žadatel určitou sumu našetřeno. Touto sumou je stejně jako u domu možné financovat maximálně 80 procent pořizovací ceny. Daná výše úvěru je využitelná výhradně na nákup konkrétního bytu.
Sdílet / hodnotit tento článek