Samotný bazén je součástí hotelového komplexu, vykazuje ale velký investiční deficit. Kvůli ztrátám jej hotel už před rokem uzavřel. Na rekonstrukci bazénu by bylo třeba asi 50 milionů korun a další milion měsíčně na provoz.
"Cílem prodeje bazénu bylo získat peníze na investice do samotného hotelu. Nakonec jsme se však rozhodli, že bazén prodávat nebudeme a najdeme jiný zdroj pro potřebné investice," uved dnes Babiš s tím, že hotelový komplex je již nedílnou součástí města.
Záměr ministerstva bazén prodat vyvolal řadu odmítavých reakcí. Soukromé osoby i samo město Karlovy Vary požádaly o zápis hotelu na seznam národních kulturních památek.
Také prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška ve středu novinářům řekl, že by se hotel porcovat neměl. "Jde o jeden celek a byla by to i neúcta k práci manželů Machoninových, kteří jej navrhli," řekl Bartoška.
Hotel přitom i v současné situaci, kdy výrazně ubylo hostů z ruskojazyčných zemí, vydělává. Za rok 2014 skončilo hospodaření hotelu Thermal v zisku 8,7 milionu korun. V letošním roce se Thermal, stejně jako ostatní hotely v Karlových Varech, potýká s poklesem tržeb kvůli odlivu ruské a ukrajinské klientely. Přesto se podařilo v některých měsících zvýšit meziroční obsazenost hotelových kapacit, například v červenci letošního roku o pět procent.
Zavedení kontrolních mechanismů v hospodaření hotelu vedlo k celkovému meziročnímu poklesu nákladů o 12 procent. Navíc na prahu vrcholu turistické sezony očekává Thermal obsazenost až 90 procent.
Aktualizace 7.7.015:
Podle premiéra Bohuslava Sobotky by měl hotel i do budoucna zůstat v majetku státu. Jeho prohlášení za Národní kulturní památku by ale měli posoudit odborníci. Potřebné opravy hotelu jsou podle Sobotky úkolem pro vedení hotelu, řekl premiér 6.7.2015 během festivalu v Karlových Varech novinářům.
Sdílet / hodnotit tento článek