Už při výběru tenzometrických snímačů je vhodné nechat si od prodejce poradit nejen v tom, který snímač bude pro vaše potřeby ideální, ale také je dobré zjistit si, jaké potíže se u nich během provozu mohou vyskytnout. Zkušenosti společnosti Manat zabývající se návrhem, prodejem instalací a servisem tenzometrů, vycházejí především ze dvou hlavních situací, které mohou nastat.
Do tenzometrického snímače pronikne voda
Ne úplně ojedinělým problémem, se kterým se můžete setkat, je voda vnikající do tenzometru, konkrétně do kabelů či přímo do tělesa snímače. Příčinou bývá nevhodná volba bezpečnostního krytí, které nedostatečně chrání snímač před vlivy prostředí. Proto vždy volte tenzometrické snímače s dostatečným krytím.
Došlo k přetížení tenzometrického snímače
Už při výrobě jsou pro tenzometrické snímače deklarovány hodnoty výstupního signálu při nulovém zatížení. Tyto signály se uvádějí jako procenta ze signálu, které snímač produkuje při nominální kapacitě. U nových snímačů je tato hodnota větší než 1 %. Pokud hodnota přesáhne 10 %, ale je nižší než 20 %, dochází k trvalému poškození tenzometrického snímače, který sice ještě může provádět měření, ale jeho přesnost už není možné zaručit. V případě, že se hodnota dostane nad 20 % při nulovém zatížení, došlo k přetížení snímače a tím pádem i k jeho znehodnocení.
Sdílet / hodnotit tento článek