U plochých střech, musíte být detailisty už při projektu, důsledně vybírat vhodné materiály, myslet na funkčnost detailů střešní konstrukce, zejména na detaily průchodů izolací.
Plochá střecha má být zelená
Když má budova plochou střechu, měla by být v ideálním případě střechou zelenou. Zelené střechy vypadají dobře, působí izolačně a mají i pozitivní dopad na mikroklima uvnitř i kolem budovy. Zelené střechy v létě ochlazují budovy přirozeně bez velkých nákladů na energie, v zimě pomáhají udržet teplo uvnitř.
Je důležité vědět, co od střechy očekáváte, čím bude osazena a jakou mocnost skladby budete potřebovat. Od toho se nutně odvíjí zejména výška atiky a dalších prvků střechy.
Na všechny prostupy hydroizolací ploché střechy je potřeba používat systémové prvky a dobře si jejich umístění plánovat předem už ve fázi projektu, a to i v návaznosti na technické zařízení budovy.
Správně provedená zelená střecha přístupná obyvatelům domu poskytuje cenný prostor s velkou užitnou hodnotou. Tématu hydroizolací jsme se věnovali také v článku “Kvalitní hydroizolace je základem životnosti staveb”. Jestli si sami na rekonstrukci a stavbu střech netroufáte, ozvěte se nám pro konzultaci či realizaci a my vám rádi pomůžeme povznést plochou střechu na zelenou oázu.
Sdílet / hodnotit tento článek