Bezdrátový přijímač NL-MRF-RX-CO2+RH přesně pasuje k bateriovým čidlům koncentrace CO2 a relativní vlhkosti, kde můžete na jeden přijímač napojit až 10 čidel.
Ulehčuje práci v prostorech, kde nelze tahat zdmi kabely (novostavba, rekonstruovaná stavba, památka, …).
5 tipů, kam (ne)umístit čidlo kvality vnitřního vzduchu
1. Ne tam, kde by se na něj přímo dýchalo
Pokud umístíte čidlo přímo ke stolu nebo hned těsně vedle postele (případně nad ni) atd. může dýchání nepříznivě ovlivňovat měření čidla a hlásit tak vyšší hodnoty, než ve skutečnosti jsou.
2. Jak vysoko nad zem?
Nejlepší umístění je 1 – 1,5 metru nad zem, cca do výšky vypínačů.
3. Neschovávejte ho
V rohu místnosti špatně cirkuluje vzduch a čidlo by nemuselo snímat zvýšenou hodnotu znečištění vzduchu. Stejně tak i za nábytkem, kde se na čidlo může také dost prášit – tím se zvyšuje riziko zanesení filtru.
4. Ani přímo u oken ani přímo u dveří
U okna (ať už je otevřené či zavřené) a dveří – a hlavně vchodových – může na čidlo působit venkovní vzduch díky případné netěsnosti. To může falešně snižovat naměřené hodnoty a místnost by se pak mohla na základě zkreslených informací z čidla nedostatečně odvětrávat.
5. Pozor na teplotu a vlhkost
Není radno umísťovat čidlo do prostorů, kde se (velmi) prudce mění vlhkost nebo teplota. Čidlu by už vůbec neprospěl přímý kontakt s kapalinami – proto umístěte čidlo tam, kde na něj nemůže stříkat voda nebo chemikálie.
Sdílet / hodnotit tento článek