Pokud uvažujete nad pořízením vážního systému do firmy nebo potřebujete renovovat ten stávající, je dobré mít představu o tom, jaké snímače zatížení se hodí pro jaké váhy. U společnosti Manat si kromě nákupu snímačů můžete nechat postavit celý vážní systém na míru a mít vše úplně bez starostí.
Typy snímačů zatížení a kde je využít
- Tlakové tenzometrické snímače – využívají se pro vážení nádrží a sil, pro plošinové váhy, silniční váhy, násypky a jiné robustní konstrukce.
- Ohybové a smykové tenzometrické snímače – instalují se na paletové, plošinové a násypkové váhy.
- Snímače zatížení S-Typ – hodí se zejména pro jeřábové váhy a podobná zařízení, kde mohou měřit zatížení tahem i tlakem.
- Snímače síly typu Single point – jejich využití je u malých a středních vah, jako jsou váhy můstkové nebo pro excentrické zatížení (mohou být zatíženy mimo osu snímače).
- Digitální tenzometrické snímače zatížení – převádí analogový signál na digitální, a proto jsou určeny pro používání s vyhodnocovací jednotkou.
- Nízkoprofilové snímače – využívají se při vážení, tam kde je omezený prostor, například u nemocničních lůžkových vah, inkubátorů či dětských vah, u zemědělských vah, maloobchodních vah nebo u klasických stolních vah.
- Miniaturní snímače zatížení – používají se pro kuchyňské, osobní nebo poštovní váhy, tam, kde je nedostatek prostoru nebo je vyžadována velká přesnost vážení.
Dále existují také speciální snímače zatížení a snímače s třídou přesnosti C4, C5, C6 a přesnější.
Sdílet / hodnotit tento článek