Botník je totiž zpravidla jedna z prvních věcí, kterou uvidíte, když vstoupíte do interiéru. Je to také místo, které by mělo poskytovat rozumný prostor pro uložení všech vašich bot, abyste s organizací nemuseli bojovat.
Jak by měl být velký?
Velikost botníku bychom samozřejmě měli volit podle množství bot, které se u nás doma sejdou. Určitě je tedy dobré si na začátku odpovědět na otázku, jak velký botník vlastně využijete. Pochopitelně je nutné brát v úvahu také prostor, který na botník máte, aby v předsíni nebo ve vstupní hale nezabíral příliš mnoho místa. Pokud máte vstup spíše menší, budete se muset spokojit s menším botníkem a boty, které momentálně nepoužíváte uschovávat jinde. To není až takový problém, protože není příliš důvod skladovat v hlavním botníku boty na jiné roční období, na které několik měsíců nesáhnete.
Jaké jsou vaše další nároky na botník?
U botníku existuje také celá řada parametrů, které také není dobré opomenout. Je to třeba způsob skladování bot, kdy některá řešení jsou otevřená, takže je na boty vidět. Pokud preferujete spíše uzavřené řešení, rovněž takové existují, ale zase počítejte s tím, že při zouvání nebo obouvání bot zde budete mít úkon navíc, protože se musíte do botníku samozřejmě nejprve dostat. Dnes zakoupíte také na internetu kvalitní botníky, které existují v mnoha provedeních. V základu si můžete vybírat:
- Klasický botník
- Botník na sezení
Ano, leckterý botník nabídne také sedací horní část, která může být případně také polstrovaná, což zajistí komfortnější sezení. Pokud nevyžadujete sedací část, můžete zase zvolit botník, který je vyšší, a tak při úspoře prostoru do něj uložíte více bot.
Sdílet / hodnotit tento článek