Mountfield uvádí, že u velkých rodinných bazénů jsou letošním trendem bazény s víceúrovňovým dnem. "Mělčinu pro neplavce nebo menší děti a hloubku pro např. skoky do vody a jejich tvar lze přizpůsobit individuálním potřebám klientů," uvedl pro ČTK mluvčí firmy David Jirušek. Prodej těchto bazénů stoupl meziročně o 40 %.
Narůstá i počet prodaných bazénových zastřešení a ohřevů vody, především pomocí solárního ohřevu a tepelného čerpadla.
Č. 1: bezpečnost
Mezi pasivní ochranné prvky patří např. bezpečnostní zábradlí, elektronický hlídač hladiny (bazénový alarm), který signalizuje pád do bazénu, protiskluzová úprava okolo bazénu. Co a je a jak funguje bezpečností alarm u bazénu?
Jaké se používají úpravy vody?
- Nejprodávanější je dle Mountfieldu chlorová úprava vody.
- Bezchlorová úprava vody je založena na bázi aktivního kyslíku. Přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné do dětských bazénků a pro osoby s případnými alergiemi.
- Na trhu jsou k dispozici i speciální doplňky, který výrazně snižují spotřebu klasické bazénové chemie. Jde o UV lampy, ionizátory a salinátory.
- Nejoblíbenější jsou stále pískové filtrace na odstraňování mechanických nečistot.
Co když se voda v bazénu zakalí? Co udělat, když voda začne zelenat?
Co s bazénem před odjezdem?
Před odjezdem z víkendového pobytu na chalupě překontrolujte pH a obsah chlóru ve vodě a upravte, vhodné je i použít přípravek proti řasám. Voda by měla mít i stálý přísun dezinfekčního prostředku, a to pomocí automatického dávkovače tekuté dezinfekce nebo plovoucího dávkovače, který naplníme chlorovými tabletami. Po dobu nepřítomnosti by filtrace měla celý obsah bazénu alespoň jednou za 24 hodin přefiltrovat. Máte-li souseda kamaráda, poproste ho, aby se obden zašel podívat, zda filtrace běží, jak má. Bazén zakryjte plachtou.
Sdílet / hodnotit tento článek