Vytvořit několik turistických úkrytů před deštěm a nepříznivým počasím, které se měly nacházet podél řeky Assiniboine River ve Winnipegu. Výsledkem jsou působivé „Warming huts“, domky které v sobě snoubí účelnost a efektivitu.
Potřebujete nenáročnou stavbu, ve které můžete pracovat s otevřeným ohněm. A zároveň také potřebujete i zdroj paliva, ale musíte se vypořádat s faktem, že se nacházíte uvnitř přírodní rezervace, a nestojíte o tom, aby trampové a turisté osekávali stromy okolo. Řešení? Objekt, který se sám stane „dřevníkem“ a zároveň úkrytem před nepohodou. Warming Huts prostě respektují uživatelské pohodlí i okolní přírodu, a zároveň nad jiné vynikají transparentností.
Čtyři nosné kovové sloupy v zapuštěných betonových patkách, které podpírají čtvercovou střechu (s pravidelným větracím otvorem uprostřed), a stěny tvořené jednoduchou kovovou konstrukcí rámu. Ten je rozčleněn na jednotlivé úseky – přihrádky, které jsou vyplněny dřevěnými poleny. Berte si jich na oheň, kolik jen potřebujete, správci parku je včas před zahájením sezóny doplní. Podstatné je, že vnitřní prostor je zastřešený, můžete tu přespat, jste částečně izolováni od okolí, a přitom zůstáváte součástí přírody.
Kouř je odvětráván otevřenou střechou, a profukuje tu i skrze stěny. Je to přeci jen úkryt, nikoliv ubytovna. Nápad na využití kovových rámů s praktickou dřevěnou výplní by ale mohl ožít i jinde, než v Manitobě či Winnipegu. Pokud totiž nestavíte pevnou strukturu, je dřevo ideální materiál.
Sdílet / hodnotit tento článek